Науковці назвали конкретні вправи, які треба виконувати для покращення пам'яті
- Йога і тайцзи визнані максимально ефективними для покращення пам'яті завдяки складним схемам рухів і підвищеній концентрації.
- Тайцзи вимагає запам'ятовування послідовності рухів, а йога акцентує на дихальних вправах та зв'язку між розумом і тілом.

Щоб покращити пам'ять, потрібно читати, вчитися, вдаватися до різних інтелектуальних ігор тощо. Важливі також спілкування та прогулянки на свіжому повітрі – але не тільки.
Заняття спортом для правильного функціонування нашого мозку так само критичні. Які саме? 24 Канал із посиланням на GQ має відповідь, обґрунтовану науковим дослідженням.
Дивіться також Як досягти збільшення тривалості життя м'язів: 3 ключові моменти
Як покращити пам'ять і піклуватися про неї щодня: поради експертів
Науковці постійно вивчають впливи фізичної активності на роботу мозку, шукаючи ті вправи, які є найбільш корисними. Відомо, що силові та кардіотренування є важливими, але є ще 2 види, які варто спробувати.
Нейробіолог Ед Ергенцінгер назвав їх, спираючись на дані нещодавнього дослідження Бена Сінгха з Університетом Південної Австралії. Це йога і тайцзи. Вони чудово підходять для поліпшення пам'яті та роботи мозку.
І це не стільки через фізичні зусилля, вони там не надпотужні, скільки через те, що вони пропонують "складні схеми рухів, практики усвідомленості та підвищену розумову концентрацію". А от ці всі фактори здатні "сприяти когнітивній стимуляції незалежно від фізичних навантажень".
Тайцзи, зокрема, корисна для пам'яті, бо вимагає точного запам'ятовування кожного руху, а потім їхньої послідовності. Те саме стосується йоги, хоча щодо неї вчені акцентують на зв'язку між розумом і тілом на додаток до дихальних вправ.
Отже, навіть найбільш м'які та розслаблюючі заняття можуть мати значний вплив на когнітивні функції, незалежно від того, скільки вам років і в якій ви фізичній формі. І все, що вам для початку треба – записатися на заняття або практикувати вдома.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.