Чому пожежникам не можна носити бороду, але вуса – без проблем: міфи та факти
- Заборона на бороду у пожежників ґрунтується на наукових доказах і необхідності гарантування безпеки, а не на естетичних чи старомодних правилах.
- Борода заважає правильному застосуванню устаткування, а ще може ускладнювати комунікацію і затримувати тепло та вугілля, збільшуючи ризик опіків.
Уявіть собі пожежника, який вривається в палаючу будівлю з сокирою і... І розкішною бородою. Це міг би намалювати штучний інтелект, але реальність малює іншу картину.
Тут справа у безпеці, хоча є нюанси. 24 Канал завдяки Kingsmen відокремив факти від вигадок і розкрив справжні причини, чому борода для пожежників не ОК, але можна носити вуса.
Дивіться також Цифра вражає: рятувальник із ДСНС розповів, скільки важить його спорядження
Що стоїть за забороною на носіння бороди: наукова причина
Пожежне спорядження – це рятівний круг для рятувальника в умовах екстремальної температури та небезпеки. Важливим елементом цього спорядження є маска з автономним дихальним апаратом – SCBA. Вона забезпечує людину чистим повітрям у задимленому середовищі.
А тепер уявіть, що ви намагаєтесь надати герметичного захисту своєму обличчю, коли вам заважає густа борода.
Наука пояснює: волосся на обличчі, навіть акуратно підстрижена борода, може перешкоджати щільному приляганню маски SCBA до шкіри. І через прогалини у дихальні шляхи можуть потрапити дим, токсичні випаровування чи перегріте повітря.Негерметична маска – це ризик запаморочення, дезорієнтації й навіть втрати свідомості. Це рецепт катастрофи в будівлі, охопленій вогнем. Та навіть якщо її уникнути, вдихання токсинів, диму та твердих частинок може мати довгострокові наслідки для здоров'я.
Пожежник наочно пояснив, чому носить вуса, але не бороду: дивіться відео vanader
Носити щетину теж не дуже добре. Навіть коротка борода може порушити герметичність – бо будь-яке волосся на обличчі створює щілини. Ось чому більшість пожежних підрозділів у світі мають суворі правила щодо волосся на обличчі, або щонайменше переконливі рекомендації – бути чисто поголеними або мати лише акуратно підстрижені вуса (так, вони не заважають носінню маски).
Зверніть увагу: маска SCBA є основною причиною, але борода також може заважати іншим захисним засобам, таким як шоломи та капюшони. Нещільне прилягання може створювати прогалини, які дозволяють теплу та вугіллю потрапляти на шкіру, спричиняючи опіки та інші травми.Міфи про заборону на бороди для пожежників
- "Борода – це лише питання особистого стилю". Воно то так, але не у світі пожежної справи. Борода безпосередньо впливає на здатність пожежника виконувати свої обов'язки безпечно та ефективно.
- "Підстрижена борода – це ОК". Ні, навіть коротка борода може порушити герметичність респіраторної маски.
Пожежники можуть мати вуса, і вони таки їм личать / Ось фото від nwfd_az
- "Технології вже достатньо розвинулися, щоб пристосуватися до бороди". Так, технології розвиваються, але досі жодна маска не може гарантувати ідеальну герметичність з волоссям на обличчі.
- "Заборона на бороди – це просто старомодне правило". Та ні, вона не пов'язана з традиціями, а ґрунтується на наукових доказах і прихильності до безпеки пожежників.
- "Вуса ж можна, то чому не можна бороду?" Та просто вуса не заважають герметичності респіраторної маски, на відміну від бороди.
Отже, заборона на носіння бороди в пожежній службі пов'язана не з естетикою чи застарілими правилами, а з необхідністю захиститися від серйозної шкоди.