Чи справді ми можемо повністю обійтися без шампунів
Вже кілька років поспіль рух no poo ("без шампуню") інтригує та спокушає публіку, яка шукає більш природного та простішого догляду за своїм волоссям. Який же принцип там пропонують?
Прихильники руху стверджують, пише 24 Канал із посиланням на GQ, що як тільки ми позбуваємося агресивних продуктів, наше волосся буде саморегулюватися і відновлювати свій природний баланс. Та чи є ця ідея науково обґрунтованою?
Дивіться також У трендах тіктока: 20 порад, щоб легше заснути та покращити свій сон
Що таке no poo і чи можна йому довіряти
Прихильники руху no poo стверджують, що традиційні шампуні, які часто багаті на лаурилсульфат натрію та синтетичні ароматизатори, руйнують природну ліпідну плівку шкіри голови. У перспективі це може призвести до подразнення, сухості волосся, надлишку шкірного сала тощо.
Але – за словами Ніла Харві з Інституту трихологів – це спрощений погляд. Адже шкіра голови потребує не менше уваги, ніж будь-яка інша частина тіла. І накопичення поту, бруду і бактерій створювало б негігієнічну і неприємну ситуацію.
"Без шампуню" не обов'язково означає відмову від гігієни волосся, радше її переосмислення. Прихильники відмовляються від традиційних шампунів задля натуральних альтернатив, як сода, оцет або інноваційні продукти фірм, які обіцяють м'яке очищення завдяки ефірним оліям та поживним інгредієнтам.
При цьому ентузіасти помічають, що їхнє волосся стає блискучішим і м'якшим після кількох тижнів. Це частково пояснюється накопиченням природних олій, які утворюють захисний шар навколо волосся. Але, каже Харві, цей ефект тимчасовий, ба більше – з часом цей надлишок олії стає неприємним і може спричинити проблеми.
Що ж, універсальної відповіді на питання про ідеальне миття не існує. Рух "без шампуню" не позбавлений сенсу і пропонує нам переглянути наші звички, обмежити використання агресивних продуктів і уважніше прислухатися до індивідуальних потреб нашого волосся. Але волосся мити себе самостійно не може.
Воно та шкіра голови потребують мінімального догляду, щоб залишатися здоровими. Тому для тих, хто хоче вести більш природний спосіб життя, не жертвуючи гігієною, безпечним варіантом залишається вибір м'яких шампунів з натуральними інгредієнтами. І для більшості з нас шампунь залишається цінним союзником.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на наукових дослідженнях, але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.