Після початку повномасштабного вторгнення ворога Василь приєднався до Національної гвардії України, де у складі відділення розвідки вивчав БпЛА-комплекси. Саме під час служби в Нацгвардії він зрозумів, що майбутнє за дронами.
Варто нагадати Були у розробці з 2016 року: Україна запустила серійне виробництво аналога "Шахеда"
Колишній військовий відкрив власне виробництво дронів
У нього з'явилося бажання створити власний цех для їх складання. Проте організувати виробництво на базі військової частини було неможливо. Тому, звільнившись зі служби (він є багатодітним батьком), Василь відкрив своє виробництво.
Ми вже передали декілька тисяч дронів. Це і спецпідрозділи ГУР, як-от "Артан". Це і підрозділ спеціального призначення Нацгвардії "Омега". Це бойові військові частини: 59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка, 21 та 22 окремі механізовані бригади, 35 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського (137 батальйон, 88 батальйон),
– зазначив Василь Бондаренко.
88 батальйон щомісяця отримує "пташок". За словами Бондаренка, підрозділ цей на 50% "літає на наших апаратах". Дрони передають також підрозділам Нацгвардії, як-от "Карад-Даг", Теробороні, зокрема 122 та 123 бригадам.
Для Ізмаїльського батальйону Тероборони робили дрони на спеціальне замовлення, адже позиції, на яких вони стоять, не дозволяють використовувати дрони з класичними технічними параметрами.
Ми робили посилені варіанти базових моделей, аби вони могли діставатися позицій ворога і знешкоджувати їхні схованки з боєприпасами,
– пояснив Бондаренко.
Дрони Bessarabian Bees воюють у Вовчанську, Куп’янську, Слов'янську, на Покровському напрямку, у Кринках та на лівобережжі Херсона. 59 та 35, 122 та 123 – ключові бригади, які замовляють дрони.
Дрони Bessarabian Bees воюють на багатьох напрямках в Україні / Колаж 24 Каналу світлин Besarabia Bees
Наразі наша увага на 100% зосереджена на фронті, на допомозі українським військовим задля гідної відсічі ворогу. Спершу ми маємо вибити окупанта з території країни. Це головна мета,
– наголосив Бондаренко.
Василь зазначає, що вони не започатковували бізнес заради бізнесу. Була і є мета – Перемога. Підприємці мають на меті посилювати потужності для того, аби повністю закрити кордони та змусити ворога поводитися добре. Надалі ж бачать розвиток своєї справи заради посилення вогневих можливостей української армії.
- На початку роботи Bessarabian Bees дотримувалися класичної схеми: закуповували запчастини, збирали дрони й передавали військовим. Після зворотного зв’язку від бійців закуповували вже більш досконалі запчастини з іншими параметрами та характеристиками.
- Згодом виокремили у новий відділ команду, яка займається розробкою та інноваціями дронів. На сьогодні фахівці відділу займаються розробкою крила, розвитком штучного інтелекту тощо. Також випускається покращений FPV – з більшим радіусом дії, більшою вантажопідйомністю, та бомбери (октокоптери).
Слоган компанії – "Beehive is making Russians behave". "Ми є компанія, яка допомагає Силам оборони України навчати росіян гарних манер", – підсумував Василь Бондаренко.