Ці ігри мали не тільки спортивний, а й релігійний зміст, були присвячені Зевсу – верховному богу. А однією з найцікавіших та незвичайних особливостей цих Ігор було те, що учасники змагалися без одягу. І от цікаво, чому це було саме так?

Дивіться також Олімпійські кільця: чому їх саме 5 і що вони насправді означають

Учасники перших Олімпіад змагалися голими: звідки пішла ця традиція

Насправді точно ніхто цього не знає – є тільки версії та теорії. І, звісно, легенди.

Так от, за легендами, спочатку атлети змагалися у скромному вбранні, як-от пов'язка на стегнах. Але одна історія змінила це: спартанський бігун Орсіпп у 720 році до нашої ери під час забігу випадково втратив свою пов'язку, але виграв змагання. І, мовляв, це спонукало інших атлетів, щоб змагатися оголеними, бо вони почали вірити, що це допоможе досягти кращих результатів.

А проте оголеність на Олімпійських іграх мала й символічне значення. Давні греки цінували людське тіло як втілення краси та гармонії. Вони вірили, що фізичний розвиток та вправність є відбитком моральної та духовної досконалості. Тож і оголені атлети були своєрідним втіленням цих ідеалів.

Історія Олімпійських ігор
Змагання без одягу – одна з найнезвичніших особливостей перших Олімпіад / Колаж 24 Каналу фото worldhistory

Окрім символічних, існували й практичні міркування. Змагатися без одягу було просто зручніше в умовах спекотної Греції. До того ж одяг міг заважати рухам, створюючи дискомфорт.

Цікаво, що в змаганнях брали участь тільки вільні громадяни (і тільки чоловіки), а оголеність була своєрідним маркером їхнього статусу та привілеїв, підкреслюючи вищість над рештою населення.

Отже, змагання без одягу на перших Олімпійських іграх були і фізичною необхідністю, і відбитком культурних, релігійних та соціальних традицій давньогрецького суспільства. Звісно, в сучасні Олімпіади вона не прийшла – але була глибоко вкорінена у філософію та ідеали своєї епохи.