Укр Рус
10 липня, 13:54
3

Якщо ви живете у постійному поспіху, то маєте знати ці 5 ключів до довголіття

Основні тези
  • Для здорового довголіття важливі регулярні фізичні вправи, здорове харчування, хороший сон та активне соціальне життя.
  • А щоб упевнено йти до нього зайнятим людям, їм варто визначати пріоритети, ставити чіткі цілі та точно виділяти час для фізичних вправ.

Довголіття "працює" як треба, якщо ви насолоджуєтеся своїм життям. Однак шлях до здорової старості не завжди є простим, адже є чимало халеп, яких важко чи й неможливо уникнути.

І до цього всього додається інша проблема нашого динамічного життя – брак часу, який можна інвестувати у своє довголіття. Але ви таки дещо можете з цим зробити, пише 24 Канал завдяки GQ.

Дивіться також Наука назвала 6 продуктів, які чоловіки мають їсти для уповільнення старіння 

Ось 5 порад щодо довголіття для дуже зайнятих людей

Майже всі експерти радять для здорового довголіття однаковий набір дій. Це основи основ: регулярні фізичні вправи, приготування їжі зі здорових інгредієнтів, хороший сон та активне соціальне життя. 

Але все це вимагає чимало часу та зусиль. То що ж робити людям, які живуть у поспіху і не мають цього часу? Для них є кілька порад, і ті підійдуть навіть для дуже зайнятих людей.

Шлях до здорової старості не завжди є простим, особливо за браку часу – але дещо ви можете з цим зробити / Фото freepik

  • Визначте пріоритети. Ви можете думати, як менше вживати цукру, солі, оброблених продуктів, як пити більше води, як не пити газовані напої тощо – але це може призвести до перевантаження. Не здавайтеся, натомість визначайте пріоритети, щоб легше стежити за своїми щоденними звичками. Погляньте на захворювання ваших близьких родичів. І, наприклад, якщо є кілька випадків діабету, то краще зосередитися на зменшенні споживання цукру, ніж виконувати весь список.
  • Зосередьтеся на частинах тіла. Якщо ви любите спорт, то з регулярними фізичними вправами проблеми не буде. Якщо вас цікавлять шахи та книги, то тренувати розум вам вдаватиметься простіше. Але досить складно дбати про обидва ці аспекти одночасно, хоча вони й тісно пов'язані. Можливо, доведеться вибрати один, коли ви будете планувати зміни у своєму способі життя. Тож одразу подумайте, про яку частину тіла ви хочете дбати більше – щоб додати піклування про неї до свого розпорядку дня, навіть якщо у вас небагато часу. Наприклад, якщо ви хочете дбати про мозок, то присвячуйте кілька хвилин на день діяльності, яка запобігає когнітивному погіршенню.
  • Поставте чіткі цілі. Ви можете поставити собі якусь ціль на місяць чи на тиждень, головне – послідовно йти до неї. Наприклад, присвячуйте 10 хвилин на день протягом місяця тренуванню мозку. Або 10 хвилин на день протягом тижня – розтяжці тіла, і так далі.
  • Не забувайте про основи. Спати й прокидатися в один і той самий час щодня – це точно не про брак часу. Відмова від куріння та зловживання алкоголю також не вимагатимуть багато уваги у вашому розпорядку дня.
  • Приділяйте 3% свого часу фізичним вправам. Навіть якщо ви дуже зайняті. Достатньо 20 хвилин на день, щоб поліпшити своє здоров'я. І ви не маєте робити все одразу, можна розділити заняття на п'ятихвилинні активності протягом дня.