Скільки років пляшці коньяку: як розпізнати це за етикеткою
Любителі коньяку в усьому світі стверджують, що чим довше напій витримують, тим він смачніший. То як дізнатися вік пляшки, поглянувши на неї уважно?
Зауважимо, що коньяк – це контрольоване найменування за походженням. А отже, існують певні правила, які регулюють його виробництво. Докладніше пише 24 Канал із посиланням на Ideal Wine Company.
Дивіться також Чи стає віскі кращим із віком: ось що пояснив майстер-дистилятор
Витримка є важливою для коньяку: ось як дізнатися про її тривалість
Одне з правил – коньяк повинен перебувати на витримці принаймні рік – два. На цьому етапі здобутий у процесі подвійної дистиляції напій залишають у бочках з дуба, що росте у французькому регіоні Лімузен. Це дозволяє дозріти кольору та аромату. Чим довше напій збираються витримувати, тим у старіші бочки його заливають.
Тобто рік чи два – це мінімальна витримка, а от скільки це може тривати далі?
Тут варто зазначити, що у коньячному виробництві вік – це як почесна відзнака. У галузі використовують систему класифікації віку, яка дозволяє споживачам дізнатися, скільки часу кожній конкретній пляшці.
Основна система класифікації ось така:
- VS. Це найпростіший рівень, що означає very special ("дуже особливий"). Так позначають коньяки, якраз витримані щонайменше 1 – 2 роки, згідно з мінімальною вимогою.
- VSOP. Це означає very special (або superior) old pale ("дуже особливий (або чудовий) старий блідий"). Коньяки з таким позначенням витримують у бочках з дуба Лімузен не менш як 4 роки.
- XO. Також відомий як extra old ("дуже старий"). Коньяки, які потрапляють у цю категорію, витримують не менше 6 років.
- І, нарешті, Hors d'âge. У перекладі з французької – це "поза віком". Ці коньяки дуже схожі на XO, але особливу позначку часто використовують для напоїв елітної якості. Інші назви для hors d'âge – Napoleon і Vieille Réserve, скорочено VR.
Якщо не перекладати дослівно, а в контексті, тоді категорії матимуть такий вигляд:
- VS – витриманий коньяк.
- VSOP – витриманий коньяк вищої категорії.
- XO – додатково витриманий.
- VR – надзвичайно витриманий.