6 липня,
13:43
Через ці 5 помилок ваші тренування стали удвічі менш ефективними
Основні тези
- Після тренування важливо їсти для відновлення м’язів, а недосипання може спричинити накопичення жиру через стрес.
- Також повторення однакових вправ без зміни програми знижує ефективність тренувань. Про ці та інші помилки докладно у статті.
Ви можете дуже наполегливо тренуватися, але майже цілком марно. А все через кілька звичок, які зводять нанівець ефект від ваших вправ.
Якщо ви плануєте зменшити відсоток жиру, зберегти м’язи, покращити фігуру – потрібно уникати цих помилкових дій. 24 Канал завдяки GQ розповість про них докладніше.
Дивіться також Дуже важлива цифра для формування рельєфного преса: який відсоток жиру має бути в організмі
Якщо ваші тренування не працюють, пошукайте у своїх діях ці 5 помилок
- Помилка перша – нічого не їсти після тренування. Буває, людина думає: "О, я спалив калорії на тренуванні, але якщо зараз поїм, то не схудну". Але це не так працює. Якраз перші 30 – 60 хвилин після тренування є ідеальним часом для поповнення запасів білків і вуглеводів. У цей час м'язи відновлюються, і якщо не дати організму поживи, метаболізм лише страждатиме.
- Помилка друга – жертвувати сном. Часті недоспані ночі заради тренувань не сприяють формуванню гарного тіла. Річ у тім, що тренування для організму корисні, але все ж вони є стресом. А для відновлення потрібен гормон росту, який виділяється під час сну. Якщо продовжувати тренуватися за нестачі сну, мозок розпізнає в цьому небезпеку, що може призвести до накопичення жиру, зокрема й на животі.
- Помилка третя – тренуватися без розминок. Вони необхідні. Пропуск розминки перед тренуванням обмежує діапазон руху м’язів і суглобів, підвищує ризик травм, ускладнює ефективну стимуляцію м’язів і уповільнює відновлення. Так само розминка після тренування важлива – вона допомагає вивести молочну кислоту, покращує лімфатичну циркуляцію, сприяє відновленню та підвищує гнучкість.
- Помилка четверта – повторення однакової програми. Наприклад, це щодня бігати однакову дистанцію з однаковою швидкістю. Або робити один набір силових вправ з однаковою інтенсивністю та кількістю повторів. Наполегливість – це круто, але за таких умов ефект від тренувань знижується, бо тіло просто адаптується. Без зміни програми прогрес зупиниться. Без прогресивного перевантаження росту м’язів і зменшення жиру не буде.
- І помилка п'ята – сліпа віра в кардіо натще. Це добра стратегія спалювання жиру, але її замало. А ще й вищий ризик втрати м’язів і змін у метаболізмі. Постійне кардіо натщесерце без інших методів може призвести до зниження базового метаболізму, спричинити гормональний дисбаланс і більш серйозні проблеми.