7 порад від Гарварду для успішних силових тренувань
Силові тренування мають важливе значення для здоров'я та довголіття. І Гарвард знає, як робити їх добре та безпечно.
При цьому важливо додати силові тренування до свого щотижневого плану, і робити їх принаймні 2 – 3 дні на тиждень. Що ще слід знати – пише 24 Канал із посиланням на GQ.
Дивіться також Метод Вендлера 5-3-1 допоможе наростити потрібну кількість м'язів
Як зробити силові тренування успішнішими: ключі від Гарвардського університету
Силові – це тип тренувань, які виконують переважно з обтяженнями, штангою, резинками, але можна і лише з власною вагою. Мета – зміцнити м'язи й захистити їх від втрати маси з віком.
За даними Healthline, силові тренування також допомагають ефективніше спалювати калорії, набиратися сили, знижувати ризик травм, покращувати здоров'я серця, контролювати рівень цукру в крові, мати кращу рухливість і гнучкість тощо. А силові тренування в поєднанні з кардіотренуваннями є чудовим способом продовження життя і підтримки його хорошої якості.
Як зробити ці тренування безпечними, ефективними й більш успішними? Гарвардський університет має відповідь та називає 7 ключів.
- Робіть 10 хвилин розминки (наприклад, ходьби) перед тренуванням і 10 хвилин (з розтяжками) після нього.
- Пам'ятайте, що найважливішим є не вага, а правильне виконання вправи.
- Слідкуйте за темпом, щоб контролювати свої рухи. Рахуйте на спусках, зупинках і підйомах, не покладайтеся на момент.
- Зверніть увагу на своє дихання. Видихайте, коли працюєте проти опору, і вдихайте, коли відпускаєте.
- Збільшуйте вагу й опір повільно і поступово, щоб переконатися, що ви маєте правильну вагу, але все ще можете кинути виклик м'язам.
- Працюйте над усіма основними групами м'язів щонайменше 2 – 3 рази на тиждень. Послідовність важлива.
- Давайте м'язам відпочити, не тренуйте одну і ту ж групу 2 дні поспіль і не жертвуйте часом на відновлення.
Щоб мати хороші результати, звісно, також важливо достатньо спати, правильно харчуватися та пити, керувати стресом тощо.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.