Важливе про тонування скла в авто: ось помилки, які зірвуть вашу подорож до ЄС
- Правило №43 ЄЕК ООН вимагає світлопропускання лобового скла не менше 75% та передніх бічних вікон не менше 70%. Ці норми є актуальними й для ЄС, і для України. Але у деяких країнах вимоги ще жорсткіші, як-от у Польщі.
- Дзеркальне тонування заборонене в Україні та більшості країн Євросоюзу. А тонування чорною плівкою понад норму може бути причиною заборони перетину кордону, і тоді авто доведеться розтоновувати на місці.
Щодо тонування скла в автомобілях є дуже чіткі правила, яких потрібно неухильно дотримуватися. Причім як в Україні, так і в інших країнах Європи. І, звісно, ці правила впливають на перетин кордону.
Тож які основні вимоги українського законодавства та які стандарти чинні в ЄС? Докладно розповість 24 Канал завдяки VisitUkraine.Today та Finance.ua.
Дивіться також З 1 червня відчутно зросте вартість техогляду: скільки доведеться платити водіям
З яким тонуванням скла ваше авто не пропустять через кордон
Ось основні вимоги до тонування скла в авто:
- Світлопропускання лобового скла має бути не меншим за 75%. Якщо ця норма порушена – вас можуть не випустити за кордон. І тоді доведеться на місці знімати плівку, якщо ви все ж захочете їхати далі.
- На передні бічні вікна вимога щодо світлопропускання – не менше за 70%. Надмірне затемнення цих вікон також може стати причиною відмови у пропуску через кордон.
Звернімо увагу, що, так, існують європейські стандарти, але у різних країнах ЄС трапляються нюанси.
- Стандарти базуються на Правилі №43 ЄЕК ООН, саме воно встановлює мінімальне світлопропускання для лобового скла у 75% і передніх бічних вікон у 70%.
- Але, наприклад, у прикордонній до нас країні Євросоюзу Польщі вимоги особливо суворі – тонування передніх вікон на понад 10% вже є підставою для відмови у в’їзді.
До задніх вікон та заднього скла законодавчих обмежень щодо світлопропускання немає. За винятком хіба того, що заборонене дзеркальне тонування – через загрозу осліплення інших водіїв.
Варто знати Водіїв попередили про нові штрафи: у МВС зробили важливу заяву
Зауважмо, що дзеркальне тонування взагалі заборонене в Україні та більшості країн ЄС. Щодо тонування чорною плівкою, просто зауважте, що вона часто має низьке світлопропускання – 5%, 10%, 20%, а це може бути розцінено як порушення ПДР та ДСТУ.
То що робити, щоб перетнути кордон без проблем?
- Якщо у вашому авто лобове або передні бічні вікна затоновані чорною чи іншою плівкою зі світлопропусканням менше за 75% і 70% відповідно, їх потрібно розтонувати перед поїздкою.
- Якщо ви ще думаєте, чим затонувати скло – обміркуйте варіант з атермальною плівкою. Вона прозора, не впливає на кольори, відповідає стандартам світлопропускання – і не викликає питань у прикордонників.
- Перед виїздом перевірте ту чи ті країни, у яких ви будете рухатися у вашому авто. Штрафи за порушення різні та можуть бути досить значними – від 50 євро в Німеччині до 1000 фунтів у Британії за повторне порушення.