Джеймс Клір, автор книги "Атомні звички", пише, що ці звички необхідні, щоб досягати цілей і жити краще. Серед них є правила й підказки, які мають на меті допомогти нам підвищити продуктивність, стати більш організованими, зрозуміти наші пріоритети та зробити необхідні кроки до досягнення бажаного.
Дивіться також Цю книгу рекомендує Білл Гейтс для зміцнення ваших стосунків
Але окрім корисних звичок важливо мати інструменти, які мають їх доповнити й дозволять розвивати наші навички, зміцнювати наш розум і краще реагувати на різні ситуації нашого життя. Одним із таких інструментів є заншин.
У чому переваги заншин – японського методу зміцнення розуму
Що ж таке заншин і як він працює? Це метод, який стверджує: щоб досягти справжнього успіху в чомусь, ми повинні спочатку зробити все, щоб набути в цьому досконалої майстерності. І при цьому слід проявляти концентрацію, стійкість і зусилля, які є елементами сильного розуму.
Як з'явився метод заншин? У 1920-х роках німецький професор Євген Геррігель поїхав до Японії, щоб працювати в університеті в місті Сендай. Там професор почав вивчати японське мистецтво стрільби з лука, яке називається кюдо, під керівництвом легендарного лучника Ава Кензо.
Щоб досягти справжнього успіху в чомусь, ми повинні спочатку це опанувати від А до Я / Фото freepik
Кензо казав, що початківці повинні опанувати основи, перш ніж стріляти в мішень. Учні мали спершу працювати над терпінням, щоб зрозуміти, що їм потрібно робити для вдосконалення. І зрештою мали оволодіти кожним елементом, необхідним для влучання в ціль. Це розташування ніг, тримання лука, дихання тощо – сукупність їх визначає результат.
- І це можна перекласти на інші види діяльності або завдання, де важливо не тільки прагнути результату, але й розуміти, що потрібно зробити, щоб його досягти. Заншин саме про це – що потрібно звертати увагу на процес, не пропускати кроки й не хотіти прискорювати події, при цьому вчитися стійкості, зосередженості та усвідомленню всього, що відбувається під час виконання завдання.
- Як пояснює Клір, заншин – це "розум, повністю зосереджений на дії та фіксований на завданні", це "постійне усвідомлення свого тіла, розуму та оточення, без перенапруги себе". У практичній площині заншин – це вибір жити свідомо і діяти цілеспрямовано. А втрата почуття мети й відданості, лінощі та розосередження – це те, що призводить до програшу і припинення росту.
Клір підсумовує суть заншин так: треба закохатися не в результат, а в процес, і виконувати необхідну роботу, навіть якщо вона нудна або виснажлива, щоб продовжувати рухатися вперед.