І тоді ви спокійно розумітимете, де там назва бренду, де походження, а що свідчить про вік чи навіть про бочку. 24 Канал із посиланням на The Whiskey Wash розповість про це докладніше.

Дивіться також Що таке витримка віскі та як вона впливає на смак: найважливіше – простими словами

Читаємо етикетку пляшки віскі: що означають усі позначки

Уявіть собі етикетку віскі як маршрут, скажімо, з дому на роботу. Ви ж не починаєте подорож із середини, так само є логічний спосіб прочитати етикетку. На що саме звернути увагу та у якому порядку, що має найбільший сенс, а де дрібні деталі, які навіть деякі любителі віскі не помічають? Ось вам про це посібник.

  • Назва бренду і назва продукту. Найпомітніший текст, що вказує або на виробника, або на власника бренду (Glenfiddich, Johnnie Walker тощо). Після нього – конкретний продукт з асортименту бренду.
  • Країна і регіон походження. У європейському варіанті це "Вироблено в Шотландії" або "Вироблено в Ірландії". У американському – це зазвичай "Американський віскі" або "Кентуккі" чи інші назви штатів. Далі йде регіональна специфікація: Спейсайд, Айла, Хайленд тощо – для скотчу. Кентуккі, Теннессі або інші штати – для бурбона. На віскі з Ірландії не підкреслюють регіони, але можуть згадувати графства.

чоловік вивчає етикетку пляшки віскіРозшифровка етикетки віскі – це не складно, якщо знати основні елементи маркування / Колаж 24 Каналу фото sandstrompartners і freepik

  • Базова категорія і витримка. Вона представляє метод виробництва. Single Malt означає віскі з однієї винокурні, а Blended – суміш різних сортів для м’якшого смаку. Далі число (10, 12, 18 тощо) вказує на вік віскі у пляшці. Витримка загалом – це скільки часу віскі провів у бочці, її показують у роках. Якщо вказано NAS (No Age Statement), то цей напій без витримки, і його смак залежить від майстерності купажу.
  • Бочки. На віскі вказують і типи бочок, де напій витримували: з-під бурбона (додає смак ванілі та карамель), з-під хересу (сухофрукти, спеції) чи з-під вина (червоні фрукти, таніни). Крім того, віскі може бути подвійної витримки, тобто напій пробував у різних бочках.
  • Технічні деталі. Це міцність алкоголю, яку у більшості країн вказують як ABV (40 – 46%). Це об'єм, стандартні розміри пляшок – 700 мілілітрів або 1 літр. Є й додаткові позначки, як-от Cask Strength (нерозбавлений) чи Non-Chill Filtered (без холодної фільтрації). І, нарешті, коди номерів партій на пляшці або етикетці. За ними відстежують деталі виробництва, якщо раптом вони вам цікаві.